22 юни 2026, понеделник
Последни новини
България

Да се намалят ли дните за отсъствие на ученици по домашни причини?

Да се намалят ли дните за отсъствие на ученици по домашни причини?

От Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ предлагат отсъствията на ученици по домашни причини, които преди година бяха увеличени от 10 на 15 по настояване на родители – да бъдат намалени до 7-8, за да се увеличи ефективното учебно време на българските ученици.Пред „Хоризонт“ Юлиян Петров, председател на синдикат „Образование“, обоснова искането:

Автор: Андрей Борисов – Източник : https://bnr.bg/post/102138487/ot-sindikat-obrazovanie-predlagat-da-badat-namaleni-dnite-za-otsastvie-na-uchenici-po-domashni-prichini

Виж и това  Ренета Инджова: 2024-а ще бъде годината на отдаването на България! Ще тече безметежен купон