Прокуратурата разследва няколко сигнала, свързани със
строителството на магистрала „Хемус“. Те се отнасят до две обществени
поръчки, състоянието на договорите за поддържане и ремонтни дейности, както и
за безстопанственост по повод на работата на дружество
„Автомагистрали“, съобщиха от държавното обвинение.
Единият сигнал е от регионалния министър Иван Шишков,
а другият от предшественичката му Ангелина Бонева.
От прокуратурата припомнят, че производство във връзка
със строителството на магистрала „Хемус“ е образувано още през 2021
година. По него се провеждало интензивно разследване, разпитани са десетки
свидетели и са назначени експертизи.
Продължава работата и по дело – отново от преди пет
години, за длъжностни престъпления и изпиране на пари във връзка с изграждане
на автомагистрала „Хемус“.
Автор: Силвия Великова – Източник : https://bnr.bg/main/post/493784/prokuraturata-razsledva-signali-svarzani-sas-stroitelstvoto-na-am-hemus