24 юни 2026, сряда
Последни новини
Свят

Двама загинали заради горещините в Испания

Двама загинали заради горещините в Испания

Горещата вълна отне живота на двама души в Испания. Топлинен удар е довел до смъртта на двама мъже в Алмерия и Биская.

В Алмерия е починал 68-годишен мъж. Той е откаран в болница, но лекарите не са успели да го спасят.

В Страната на баските 90-годишен мъж е починал в старчески дом в Биская също заради топлинен удар. Спешните медици в автономната област са реагирали на повече от 40 сигнала за здравословни проблеми, свързани с високите температури.

В Андалусия системата за обществено здравеопазване е обработила 427 спешни случая, свързани с жегата през последния месец.

Прогнозите за високи температури остават в сила, като в провинциите Хаен и Кордоба е обявен червен код заради очаквани 44 градуса по Целзий. Същото предупреждение е издадено и за провинциите Биская и Гипускоа в Страната на баските.

Метеоролозите очакват спад на температурите, но не и край на горещините в следващите дни.

Автор: Димитър Драганов – кор. на БНР в Испания – Източник : https://bnr.bg/main/post/493841/dvama-zaginali-zaradi-goreshtinite-v-ispaniya

Виж и това  Ердоган е поискал да се срещне с Башар Асад в Ню Йорк