Централната избирателна комисия ще проведе първо заседание в новия си състав, назначен с президентски указ.
От вчера тече 5-годишният мандат на новите членове на комисията. Те обещават да работят открито, професионално и в интерес на българските граждани, като отстояват демократичните ценности и върховенството на закона.
В съобщение до медиите се отбелязва, че началото на мандата е в условията на високи обществени очаквания, затова новият състав ще работи с ясно съзнание за значимостта на възложените правомощия по безпристрастно прилагане на изборното законодателство.
Автор: Цветелина Стоянова – Източник : https://bnr.bg/main/post/493867/noviyat-sastav-na-tsik-s-parvo-zasedanie