От днес до 28 юни в Ахтопол се събират приятели на
морето на Diving Fest. Какво са подготвили от сдружение „Приятели на морето“
ще разберем от един от организаторите Стоян Димитров.
„Първият Diving Fest беше организиран през 2010 година. От тогава до
сега сме пропуснали организацията само през 2020 година, заради ковид пандемията.
Това е събиране на хора, обичащи морето над и под водата.
Около 90 процента от хората, които идват тук са сертифицирани водолази, но
има и такива, които за първи път стъпват в района и им даваме възможност да се
гмурнат и разгледат морския свят под водата. Всеки има възможност да разгледа
красотата на Черно море, което е много по-различно от всички морета по света и
си заслужава да го опознаеш, за да го обикнеш. Гмурнете се в
мечтите си… и се потопете дълбоко в свободата на подводния свят“ –
призова в ефира на предаването „Следобед за любопитните“ Стоян
Георгиев водолаз и организатор на феста.
Целия разговор на Ани Костова със Стоян Георгиев може
да чуете в звуковия файл.
Автор: Ани Костова – Източник : https://bnr.bg/main/post/494889/chetiri-dni-morski-udovolstviya-i-iznenadi-kray-ahtopol