Две жертви след руски атаки в Харков

Двама души са загинали след руски атаки в Харков и околностите му, предава Ройтерс.

В Telegram от прокуратурата в града обясниха, че жена е била ранена при атака срещу Харков, а по-късно е починала от раните си в болница.

В изявлението се посочва, че девет души са били ранени при удари по два района на града, който често става обект на руски атаки, тъй като се намира на само 30 километра от границата.

Прокуратурата също така съобщи, че руски дрон е убил и мъж в автомобила му в пограничен район, предава БТА.

Местни власти в дунавското пристанище Измаил в югозападната част на Украйна заявиха, че градът е бил подложен на атака и са били нанесени щети на пристанището и на енергийни съоръжения.

От руската страна на границата губернаторът на Белгородска област Вячеслав Гладков заяви, че украински дронове са убили 18-годишен мъж на мотоциклет в село близо до границата и жена в автомобил в град Грайворон.

Белгородска област често е подлагана на обстрел от украинските сили, отбелязва Ройтерс. При украински обстрел на обществена сграда в град Белгород бяха убити четирима души миналата седмица.

В Москва кметът Сергей Собянин заяви, че снощи са били прехванати и унищожени 17 украински дрона, които са се насочвали към столицата.

Агенция Ройтерс отбелязва, че не може да потвърди тази информация чрез независими източници.

Автор: – Източник : https://bnr.bg/main/post/447077/dve-zhertvi-sled-ruski-ataki-v-harkov

Виж и това  Мадрид обеща на Канарските острови 50 млн. евро за справяне с миграционната криза